Odlotowa Jesień z Geoline już prawie za nami!

Aktualności, Sprzęt UAV, System UAV, Odlotowa Jesień

W ramach jesiennego cyklu spotkań z markami Geoline, Geomax i FlyTech UAV odwiedziliśmy kilka miast w Polsce, w których prezentowaliśmy możliwości instrumentów wychodzących spod skrzydeł tych firm. Mieliśmy okazję spotkać się z geodetami w Szklarskiej Porębie, Bornym Sulinowie, Warszawie oraz w Krakowie. Na każdym wydarzeniu spotkaliśmy się z naprawdę dużą frekwencją – do Witkowej Chaty w Krakowie przybyło aż 70 osób!

Bezzałogowiec marki FlyTech UAV

Każde ze spotkań rozpoczynało się od prezentacji systemów fotolotniczych marki FlyTech UAV. Sama marka, która powstała w 2011 roku jest efektem kooperacji piątki kolegów, którzy poznali się na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas Odlotowej Jesieni FlyTech UAV zaprezentował swoją platformę – pokazywaną wcześniej na targach Intergeo – Birdie. To co wyróżnia urządzenie, to niezwykle precyzyjne sensory oraz długi czas lotu, który dochodzi aż do 60 minut. Oznacza to, że podczas jednego nalotu urządzenie jest w stanie pokryć aż 8 km2 terenu. Bezzałogowiec łączy się ze stacją naziemną, która wyposażona jest w aplikację do planowania lotu i zarządzania trasą.

X-PAD Fusion – oprogramowanie przyszłości

My z kolei wraz z całym zespołem Geoline zaprezentowaliśmy cały wachlarz urządzeń szwajcarskiej marki Geomax, której urządzeń jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na terenie całej Polski. Szczególnie skupiliśmy się na prezentacji oprogramowania X-PAD, oraz jego najnowszej wersji X-PAD Fusion – powstała ona w tym roku. Najnowsza wersja oprogramowania pozwala między innymi na obróbkę danych pozyskanych za pomocą różnych technologii pomiarowych. X-PAD Fusion posiada możliwość przetwarzanie wszystkich typów danych geoprzestrzennych z rzeczywistą integracją różnych informacji – to łatwy import danych, kalkulacje, korekty, rejestracja skanowania i zarządzanie chmurami, punktami, pomiarami, powierzchniami i obrazami. X-PAD Fusion to także narzędzie topograficzne, w którym znajdują się narzędzia rysowania.

Drugim ważnym elementem prezentacji był PicPoint, czyli rozwiązanie bazujące na fotogrametrii, które pozwala na pomiar punktów niedostępnych w terenie. Cały system składa się z odbiornika GPS, kamery i kontrolera, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie.

To jeszcze nie koniec – spotkajmy się na Śląsku!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach. Spotkania kończyliśmy grillem i wspólnym biesiadowaniem, podczas którego mieliśmy okazję do wymiany wiedzy, poglądów, ale też bliższego poznania się. Przed nami jeszcze jedno spotkanie – już 24 listopada zobaczymy się również na Śląsku, do czego serdecznie Was zachęcamy!