Odlotowa Jesień z Geoline już prawie za nami!

W ramach jesiennego cyklu spotkań z markami Geoline, Geomax i FlyTech UAV odwiedziliśmy kilka miast w Polsce, w których prezentowaliśmy możliwości instrumentów wychodzących spod skrzydeł tych firm. Mieliśmy okazję spotkać się z geodetami w Szklarskiej Porębie, Bornym Sulinowie, Warszawie oraz w Krakowie. Na każdym wydarzeniu spotkaliśmy się z naprawdę dużą frekwencją – do Witkowej Chaty w Krakowie przybyło aż 70 osób!

Bezzałogowiec marki FlyTech UAV

Każde ze spotkań rozpoczynało się od prezentacji systemów fotolotniczych marki FlyTech UAV. Sama marka, która powstała w 2011 roku jest efektem kooperacji piątki kolegów, którzy poznali się na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas Odlotowej Jesieni FlyTech UAV zaprezentował swoją platformę – pokazywaną wcześniej na targach Intergeo – Birdie. To co wyróżnia urządzenie, to niezwykle precyzyjne sensory oraz długi czas lotu, który dochodzi aż do 60 minut. Oznacza to, że podczas jednego nalotu urządzenie jest w stanie pokryć aż 8 km2 terenu. Bezzałogowiec łączy się ze stacją naziemną, która wyposażona jest w aplikację do planowania lotu i zarządzania trasą.

X-PAD Fusion – oprogramowanie przyszłości

My z kolei wraz z całym zespołem Geoline zaprezentowaliśmy cały wachlarz urządzeń szwajcarskiej marki Geomax, której urządzeń jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na terenie całej Polski. Szczególnie skupiliśmy się na prezentacji oprogramowania X-PAD, oraz jego najnowszej wersji X-PAD Fusion – powstała ona w tym roku. Najnowsza wersja oprogramowania pozwala między innymi na obróbkę danych pozyskanych za pomocą różnych technologii pomiarowych. X-PAD Fusion posiada możliwość przetwarzanie wszystkich typów danych geoprzestrzennych z rzeczywistą integracją różnych informacji – to łatwy import danych, kalkulacje, korekty, rejestracja skanowania i zarządzanie chmurami, punktami, pomiarami, powierzchniami i obrazami. X-PAD Fusion to także narzędzie topograficzne, w którym znajdują się narzędzia rysowania.

Drugim ważnym elementem prezentacji był PicPoint, czyli rozwiązanie bazujące na fotogrametrii, które pozwala na pomiar punktów niedostępnych w terenie. Cały system składa się z odbiornika GPS, kamery i kontrolera, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie.

To jeszcze nie koniec – spotkajmy się na Śląsku!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach. Spotkania kończyliśmy grillem i wspólnym biesiadowaniem, podczas którego mieliśmy okazję do wymiany wiedzy, poglądów, ale też bliższego poznania się. Przed nami jeszcze jedno spotkanie – już 24 listopada zobaczymy się również na Śląsku, do czego serdecznie Was zachęcamy!

GeoMagazyn

Zapraszamy do bezpłatnej prenumeraty naszego magazynu. Tu będziemy informować o nowościach ze świata geodezji, sprzęcie, jego zastosowaniu. Zwięźle, krótko i przystępnie, ze szczyptą humoru.

Twojego adresu mailowego użyjemy tylko po to, by przesyłać świeże wiadomości i informacje dotyczące geodezji. Twoje dane, będą też przez nas używane do tego, aby, od czasu do czasu, dostarczyć porcję specjalnie przygotowanych, dostosowanych do Twoich preferencji reklam.

Podając swoje dane, wyrażasz zgodę na powyższe działania. Dane te będą przechowywane w systemie mailingowym o nazwie MailerLite. Szerzej o sposobie w jaki przechowujemy Twoje dane dowiesz się w polityce prywatności.