X-PAD dostępny dla każdego na Google Play

Aktualności

X-PAD już na Google Play!

Bazowe oprogramowanie oferowane przez Geomax na urządzenia pomiarowe już

teraz dostępne jest w wersji trialowej w sklepie Google Play. Możesz pobrać je na urządzenia z systemem Android.

 X-PAD to zaawansowane oprogramowanie rozwijane równolegle na systemy Windows oraz Android. Niezależnie czy pracujesz tachimetrem, odbiornikiem GNSS, czy systemem 3D – wszystkie urządzenia Geomax wykorzystują platformę X-PAD.

GŁÓWNE CECHY

Jedną z cech wyróżniających oprogramowanie jest czytelny,prosty system zarządzania robotami. Możesz układać i segregować swoje dane według obrazów umieszczanych w galerii czy daty pomiaru dostępnej w kalendarzu prac albo w zakładce mapy. Możesz wykorzystać też klasyczny widok listy.

Widok graficzny CAD

X-PAD gwarantuje nie tylko prosty podgląd, ale także specjalne funkcje rysowania, edytowania i obliczania. Funkcje obejmują również zarządzanie warstwami, importem rastra, pliku jako odnośnika zewnętrznego, wizualizację 3D, funkcje kontekstowe zaznaczonego obiektu, etykiety punktów i tym podobne cechy. 

Mapy WMS

X-PAD pozwala na używanie różnego rodzaju map jako odniesienia do prac pomiarowych i tyczenia, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie dane pokrywające się z mapą. Masz możliwość wyboru między Google Maps, Bing, Open Street i wielu innych. Można wykorzystywać WMS lub inne mapy dostarczane przez agendy rządowe, co jest szczególnie interesującą opcją. Jeśli nie masz ciągłego dostępu do internetu X-PAD przechowa Twoje elementy pamy w trybie off-line tak, aby później można było z nich korzystać.

Rozszerzona rzeczywistość 

W jaki sposób możesz wykorzystać ją w tyczeniu? Skieruj kamerę na miejsce i zobacz gdzie znajdują się punkty do tyczenia. X-PAD poprowadzi Cię w sąsiedztwo punktów, a następnie określi dokładnie pozycję. Możesz także zobaczyć przebieg instalacji infrastruktury podziemnej na czytelnym podkładzie mapowym.

Chmura i udostępnianie 

 Z X-PAD em możesz przesyłać dowolny plik, nawet jeśli zapisany jest w chmurze. Korzystaj z Google Drive, Open Drive, czy DropBox do przesyłania danych z terenu do biura. Po skończonej pracy możemy zapisać dane w chmurze, dzięki czemu całość w jednej chwili dostępna jest do opracowania w biurze. Wszystko za pomocą jednej komendy.
 

X-Live: współpraca w pomiarach

To narzędzie innowacyjnego wsparcia w pomiarach, które umożliwia przesyłanie danych w ramach utworzonej grupy roboczej oraz sesji, do której mogą dołączyć członkowie zespołu, co pozwala im błyskawicznie wymienić się informacjami takimi jak: zmierzone punkty, układy współrzędnych, projekty drogowe i inne. Cała aktywność odbywa się za pośrednictwem X-PADa, który wyświetla informacje na temat przychodzących wiadomości i jest w stanie wysłać niezbędne dane do pozostałych członków zespołu. Nawet pracownicy w biurze mogą dołączyć do takiej grupowej pracy dzięki aplikacji X-PAD