X-PAD Office Fusion – nowy wymiar oprogramowania dla geodezji 

To nowa koncepcja oprogramowania, która pozwala przetwarzać wszystkie typy danych geoprzestrzennych z rzeczywistą integracją różnych informacji.  

Jedno oprogramowanie dla wszystkich trybów pracy

Dzięki X-PAD’owi Office Fusion masz dostęp do najlepszych narzędzi. Cała praca odbywa się w jednym miejscu – od importu do rysunku końcowego, bez konieczności przekazywania danych pomiędzy programami. W oprogramowaniu załadujesz dane z tachimetru, GPS’a i skanerów laserowych. Następnie obliczasz, wyświetlasz i zarządzasz wszystkimi danymi w jednym miejscu. W X-PAD Office Fusion połączysz pomiary TPS, GPS, niwelację, sesje skanera laserowego. 

Organizacja danych

X-PAD Office Fusion pozwala obsługiwać różne typy danych: pomiary, punkty, rysunki, powierzchnie, przekroje poprzeczne oraz chmury punktów. Menedżer projektu to narzędzie, które pozwala organizować dane w jednym pliku roboty. W każdej chwili możesz zarządzać wieloma sesjami pomiarowymi i różnymi grupami rysunków – widok poszczególnych danych może być włączony lub wyłączone – w zależności od Twoich potrzeb. 

Wizualizacja i komfort pracy

X-PAD Office Fusion to wyjątkowo nowoczesne środowisko pracy. Pozwala na zarządzanie danymi geoprzestrzennymi i potężnym CAD’em 3D. To podstawowy schemat, na którym opracowano moduły skanera laserowego i topograficznego. Dane można wyświetlać i zarządzać nimi w tabelach z licznymi funkcjami wyszukiwania, filtrowania i edycji. 

CAD

Moduł  X-PAD Office Fusion CAD łączy w sobie dwie funkcje – pierwsza z nich to wersja zaprojektowana do obsługi zgodnie ze standardami zdefiniowanymi w programie AutoCAD.  Druga przeznaczona jest do użytku w terenie. Jak to wygląda w praktyce? Kiedy konieczne jest podanie współrzędnej, można wyszukać ją wpisując jej nazwę lub wybierając obiekty topograficzne zgodnie z kodem pomiaru. 

Moduł X-TOPO 

Pomiary to najważniejszy element pracy geodety. X-PAD Office Fusion pozwala na importowanie pomiarów z instrumentów. Mając wszystko w jednym miejscu masz kontrolę nad wszystkimi informacjami i w każdej chwili możesz zweryfikować jakość swojej pracy. Informacje w oprogramowaniu możesz edytować oraz poprawiać błędy popełnione wcześniej w terenie, a następnie ponownie wyliczyć współrzędne. W X-PAD Office Fusion masz również możliwość wprowadzenia zdjęć i nagrań audio wykonanych w terenie. Dzięki temu łatwiejsze staje się wykonanie ostatecznych rysunków. 

Punkty – wynik Twojej pracy

Wykonanie rysunku idealnego z X-PAD Office Fusion staje się jeszcze łatwiejsze! Oprogramowanie pozwala na dostosowanie prezentacji punktu we wszystkich aspektach tak, aby otrzymać rysunek idealny. Jest to ważne ze względu na to, że punkt jest elementem, do którego odnoszą się wszystkie inne dane rysunku. Oznacza to, że nawet jeśli będziesz chciał przeliczyć współrzędne ponownie, rysunek nadal będzie skalibrowany. 

Główne zadanie X-PAD Office Fusion – obliczenia

Nowe oprogramowanie X-PAD wykonuje obliczenia związane ze wszelkiego rodzaju pomiarami – GNSS, tachimetria, niwelacja, skaning. Niezawodne algorytmy zapewnią poprawność wszelkich kalkulacji. W oprogramowaniu masz możliwość definiowania systemów kartograficznych, modeli wysokości ,transformacji między układami. Niezawodność i precyzja to dwie wartości, które otrzymujesz wraz z X-PAD-em Office Fusion.

Powierzchnie, objętości i przekroje poprzeczne uzyskaj jednym kliknięciem

Niezależnie od tego, czy dysponujesz punktami topograficznymi, czy chmurą punktów, możesz stworzyć dokładne modele 3D, linie konturowe, obliczać przekroje i objętości używając kilku dostępnych metod. Potężne narzędzia i opcje pozwalają dostosować rysunki w taki sposób, aby uzyskać doskonałe rezultaty dla Twoich klientów.

Mapy rastrowe z georeferencją

Mapy rastrowe możesz importować, obrać i skalować w celu bezbłędnego dopasowania ich do właściwej pozycji. X-PAD Office Fusion zapewnia doskonałe narzędzia, dzięki którym skrócisz czas wprowadzania punktów kontrolnych i lokalnej transformacji tak, aby działały lokalnie z każdą częścią mapy. Dzięki temu będą one dostosowywały błędy lokalne bez propagacji w innej części rastru. Efektem końcowym będzie mapa z dokładnie dopasowanymi punktami odniesienia. 

Moduł X-SCAN

Zaawansowane funkcje rejestracji umożliwiają szybkie i łatwe dopasowywanie chmur do punktów topograficznych. Podczas rejestracji w oprogramowaniu wyświetlane są informacje wizualne i kontrolne, które pomagają uniknąć błędów. Nawet jeśli dopiero zaczynasz pracę ze skanerem laserowym, X-PAD Office Fusion gwarantuje uzyskanie prawidłowych wyników. 

Rejestracja i dostosowanie

Wytrzymałe algorytmy potrafią przetwarzać chmury punktów i uzyskiwać najlepsze wyniki, kondensując wszystkie skanowania w całość. Kilka opcji oprogramowania pozwala poprawiać wyniki w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. X-PAD Office Fusion pozwala również na rozpoznanie celu i oferuje alternatywne sposoby na szybsze i bardziej dokładne wyniki. Moduł rejestracji automatycznej jest niezastąpionym narzędziem, które generuje końcowe wyniki za pomocą jednego kliknięcia. 

Miliony punktów – łatwa obsługa

Zaawansowane narzędzia do zaznaczania umożliwiają przechwytywanie punktów: najbliższych, najniższych, najwyższych lub średnich. Dzięki funkcji Smart Magnifier masz bezpośredni widok punktów w określonym obszarze, a co za tym idzie – zyskujesz możliwość wybrania punktu z całkowitą dokładnością, bez konieczności ciągłego zmieniania widoku. 

Obrazy w widoku Bubble

Zdjęcia zawsze są najlepszym sposobem na zrozumienie rzeczywistości. Nie inaczej  jest w przypadku skanera laserowego. Widok Bubble w X-PAD-zie Office Fusion umożliwia wskazanie punktów do rysowania bezpośrednio na obrazach. Następnie oprogramowanie wybiera właściwe współrzędne.  

Ortofoto mapy i przekroje poprzeczne. Łatwe przekształcanie pomiarów w model cyfrowy 3D

To typowe wyniki wymagane do zbioru skanów. X-PAD Office Fusion pozwala generować w sposób wyjątkowo intuicyjny. Oprogramowanie pozwala również na łatwe wyodrębnienie z chmury punktów powierzchni i siatek 3D. Następnie możesz uzyskać kolor punktów lub tekstury: ze zdjęciami lub ze zdjęcia panoramicznego wcześniej importowanego i połączonego ze skanowaniem. 

 

GeoMagazyn

Zapraszamy do bezpłatnej prenumeraty naszego magazynu. Tu będziemy informować o nowościach ze świata geodezji, sprzęcie, jego zastosowaniu. Zwięźle, krótko i przystępnie, ze szczyptą humoru.

Twojego adresu mailowego użyjemy tylko po to, by przesyłać świeże wiadomości i informacje dotyczące geodezji. Twoje dane, będą też przez nas używane do tego, aby, od czasu do czasu, dostarczyć porcję specjalnie przygotowanych, dostosowanych do Twoich preferencji reklam.

Podając swoje dane, wyrażasz zgodę na powyższe działania. Dane te będą przechowywane w systemie mailingowym o nazwie MailerLite. Szerzej o sposobie w jaki przechowujemy Twoje dane dowiesz się w polityce prywatności.