ZENITH 35 PRO – URZĄDZENIE, KTÓRE PRZEKRACZA GRANICE I PODNOSI WYDAJNOŚĆ

Aktualności

Zenith35 PRO to jeden z odbiorników GNSS marki Geomax, który znajduje się w ofercie firmy Geoline. Odbiorniki z tej serii wyróżniają się wieloma cechami, które sprawiają, że jest to produkt, który znacznie wyróżnia się na rynku spośród innych tego typu odbiorników.

Zenith 35PRO to odbiornik nowej generacji, 555 kanałowy i obsługujący wszystkie konstelacje satelitarne. Opracowana przez firmę Novatel nowa platforma OEM7 stosowana w odbiornikach GNSS grupy Hexagon jest odpowiedzią na rosnące wymogi stawiane przez klientów dotyczące precyzji pomiaru i jednoczesnej pracy w trudnych warunkach terenowych.

Zenith35 PRO umożliwia także pracę jako stacja bazowa, którą można skonfigurować zdalnie przez Webinterface. Stacja może wysyłać poprawkę RTK tradycyjnie – drogą radiową lub przez Internet, przy użyciu protokołu Ntrip. Przesyłanie poprawki przez Internet znosi problem krótkiego zasięgu radiowego, dlatego w przypadku kiedy nie mamy dostępu do usługi poprawki sieciowej, jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Zenith35 PRO wyposażony jest również w system Extra Safe, dzięki któremu pracując w trudnym terenie nie musisz obawiać się o dobre rezultaty Twojej pracy. Dodatkowo – 20Hz wyznaczania pozycji jest absolutnym standardem.

Urządzenie Zenith35 PRO dysponuje również świetnym i innowacyjnym systemem Tilt and Go. Dzięki niemu możliwy jest pomiar punktów, które są trudno dostępne i niemożliwe do zmierzenia przy użyciu standardowych odbiorników. Takie punkty jak narożnik budynku czy zaparkowany samochód przestają już być przeszkodą w pomiarach. System ten działa w dwóch trybach. Pierwszy z nich to Tilt Single, który sprawdza się podczas wykonywania szybkiego pomiaru. Koryguje on położenie tyczki do 15 stopni, a aby go aktywować wystarczy wciśnięcie jednego klawisza. Drugi tryb to TAG dual, który przydaje się wtedy, kiedy musisz bardzo dokładnie zmierzyć szczegół, który jest trudno dostępny. System Tilt and Go jest odporny na zakłócenia powodowane przez elementy metalowe oraz jest w stanie skorygować pochylenie tyczki aż do 30 stopni. To on również podpowie Ci, czy tyczka znajduje się w prawidłowej pozycji, nawet wtedy, kiedy libellka nie jest poprawnie zrektyfikowana przy tyczce.

Urządzenie również samodzielnie wprowadza korekcje błędów wynikających z pochylenia tyczki. Dodatkowym atutem jest też bardzo precyzyjna libella elektroniczna dzięki której możesz sam decydować jakie dane przy jakiej dokładności mają być zapisane.

Zenith35 PRO pracuje na oprogramowaniu XPAD. Wyróżnia się on czytelnym i prostym systemem zarządzania robotami. Posiada również specjalne funkcje rysowania, edytowania i obliczania. Dzięki XPADowi mamy również możliwość pracowania na różnego rodzaju mapach – mamy możliwość wyboru pomiędzy Google Maps, Bing, Open Street oraz wielu innych. To oprogramowanie wykorzystuje również rozszerzoną rzeczywistość. Używając XPADa możemy również w łatwy sposób przesyłać pliki za pomocą chmury internetowej – możemy korzystać z Google Drive, Open Drive czy Dropboxa. W XPADzie znajdziemy również funkcję X-live. Jest to innowacyjne wsparcie, które umożliwia przesyłanie danych w ramach utworzonej grupy roboczej oraz sesji, do której mogą dołączyć członkowie zespołu, co pozwala im błyskawicznie wymieniać się informacjami. Wykorzystując funkcję X-Life Twoja praca w terenie może być przetwarzana w biurze w tym samym niemal czasie.

Odbiornik Zenith35 PRO posiada również wiele innych atutów – pełna łączność i dostęp do Internetu, możliwość pracy jako stacja referencyjna z jednoczesną obsługą aż do dziesięciu odbiorników ruchomych – co możliwe jest dzięki przesyłowi korekty przez GSM oraz dzięki technologii DynDNS. Do pracy z odbiornikiem dedykowane są różne kontrolery czy tablety zarówno z systemem Windows jak i Android.

Odbiornik posiada również system Bluetooth oraz wbudowane WiFi. Posiada też modem 3,75 dla połączeń NTRIP oraz wejście USB.

Pomijając wszystkie specyfikacje, Zenith35 PRO jest również urządzeniem wysokiej jakości – kompaktowe, bardzo odporne na warunki środowiskowe oraz odporne na upadki – co jak wiemy, również zdarza się na miejscu pracy.