Co to jest IMU i dlaczego jest ważne w geodezji i budownictwie

IMU to skrót od Inertial Measurement Unit. Czujniki IMU dostarczają dane nawigacyjne i można je znaleźć w wielu najnowocześniejszych technologiach bazujących na pozyskiwaniu danych geoprzestrzennych
W geodezji i budownictwie, połączenie IMU z anteną GNSS zapewnia nowe możliwości pomiaru wszędzie tam, gdzie dotychczas było to bardzo utrudnione.

Jak działa IMU w odbiorniku?

Pomiary z funkcją wychylenia

Dzięki wbudowanemu żyroskopowi i akcelerometrowi tworzącego system IMU, wychylenie tyczki jest automatycznie korygowane, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę w terenie.

Dostęp do większej ilości punktów

Dzięki zintegrowanej funkcji IMU możliwe są pomiary przy nachyleniu do 60°. Wynik pozwala na uzyskanie punktów, które były wcześniej niedostępne, gdy tyczka musiała być wypoziomowana.

Praca bez zakłóceń elektromagnetycznych

Pomiar jest niewrażliwy na zakłócenia powodowane przez pola elektromagnetyczne, co eliminuje potrzebę kalibracji na miejscu.

Jakie są zalety IMU w terenie?

Odbiornik GNSS Zenith60 marki GeoMax, zawiera technologię IMU i posiada dostosowany do potrzeb użytkownika system nawigacji bezwładnościowej do określania kierunku i wychylenia.

Korzystanie z Zenith60 ze zintegrowanym IMU zwiększa produktywność: bez kalibracji na miejscu i konieczności trzymania tyczki w pionie, znacznie mniej czasu poświęca się na pomiary, więcej punktów jest dostępnych, a wyniki są pewne.

W połączeniu z oprogramowaniem terenowym X-PAD Ultimate i kontrolerami terenowymi, Zenith60 to prawdziwy wzrost wydajności w Twojej codziennej pracy.

Zamów pokaz Zenith60 w terenie


    Zapoznałem się z informacjami dotyczącymi Administratora danych osobowych *
    Administratorem danych osobowych jest Geoline Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (41-800) przy ul. Słowackiego 2A wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000642473, NIP: 6262643328, REGON: 277523861, e-mail: geoline@geoline.pl, tel.: (+48) 32 244 36 61. Dane osobowe Użytkownika są przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie oraz w celu przygotowania oferty. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla celów świadczenia usług i realizacji umowy. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych, w tym uzyskania ich kopii oraz prawo sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Więcej w Polityce Prywatności